کنکور ارشد که برگزار شد (یا قبل از برگزاری) سازمان سنجش گفت نتایج اولیه را دهه دوم خرداد (نود و هفت) اعلام خواهد کرد. پنجم یا ششم خرداد باز خود سازمان سنجش اعلام کرد که نهم خرداد نتایج اعلام خواهد شد و روز نهم خرداد هم اعلام کردند که ساعت شانزده نتایح روی سایت خواهد بود. ساعت شانزده شد و من از سایت خبرگزاری مزبور خواندم که نتایح اعلام شده است! رفتم داخل سایت دیدم خود سایت سنجش هم اعلام کرده است که نتایج روی سایت هستند! پس چرا من نتایج را نمی بینم؟
سایت سنجش را بالا و پایین می کردم و چیزی نمی یافتم. گمان کردم ایراد از مرور گر است، فلذا رفتم سراغ کروم که همیشه وظیفه اش را به نحو احسن انجام می دهد (معمولا بعد از سال ها استفاده از محصولات غیر گوگلی به این نتیجه می رسم که گوگلیش! بهتر است. مثلا بعد از دو سال مقاومت با ویندوز فون و هم زیستی تقریبا مسالمت آمیز با آن اکنون یک گوشی با سیستم عامل عجیب و ایضا غریب دستم است که اپ اندرویدی هم می خورد، تازگی ایمیلم را هم از مایکروسافت کوچانده ام به جی میل (البته با همان آی دی با حال مایکروسافتی ام)). خلاصه این بار گوگل هم کاری نتوانست بکند و همچنان سایت سنجش نوشته بود نتایج روی پایگاه سنجش به نشانی فلان قرار گرفته اند و بروید ببینید و من می رفتم و نمی دیدم.
با سنجش آموزش کشور در جدال بودم که دوستی به دادم رسید و گفت: احمد نتایج را اعلام کرده اند. و من هم انکار که چیزی نیست روی سایت تا اینکه گفت بابا من نمره خودم را دیده ام. و بعد آمد مرا که آخرین بار در دوره هرودوت کنکور داده بودم روشن کرد که سازمان سنجش سیستم دارد و برای دیدن نتیجه باید وارد سیستم شد.
مثل کنکور کارشناسیم که هر ترکیب خطی از تعداد صحیح و غلط را برای تست های زبان کنار هم قرار می دادم، به هیچ وجه درصد اعلام شده در نمی آمد، این بار هم سازمان محترم لطف کرده بود و درصد یکی از درس ها رو مورد عنایت قرار داده بود ولی چون این بار از این عنایت راضی بودم، کریمانه چشم پوشیدم!

حالا هم درگیر انتخاب رشته هستم و برای انتخاب رشته هر کس ماجرا را با عینک خود می بیند و من هم بالاخره بیش از پانزده سال است که عینک می زنم! فلذا ترجیح می دهم در نهایت از شیشه پلاستیکی و به قول مرد عینک فروش، آنتی رفلکس عینک خودم ماجرا را ببینم!

یا علی

*پی نوشت: سازمان سنجش کارنامه رو که منتشر کرده، پاسخ نامه هر داوطلب رو هم نشونش می ده. پاسخ نامه رو که چک کردم، متوجه شدم که درصد درس مربوطه رو که اشتباه می انگاشتم، سازمان سنجش درست قید کرده و من گزینه ای رو که گمون می کردم اشتباه زدم رو پاک کردم و خاطرم نبوده

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها